English shape=
   

Hakkimizda - ABOUT US

Inaniyoruz ki:
Kutsal kitap(66 kitap) esinlenme ile gelmis yanilmaz Rabbin yegane sözü olup, yer üzerinde yasamimiza rehberlik etmeye yeterlidir.
Baba - Ogul - Kutsal Ruh diye üç kisilikte yasayan tek tanri.
Rab Isa Mesih'in uluhiyeti, bakireden dogusu, O'nun insani boyutu, O'nun tamamen günahsiz olusu, O'nun yerimize ve günahlarimiz için kurban olarak ölmesi, O'nun bedensel olarak dirilisi, Babaya-göge yükselisi ve kendi salih inanlilari için tekrar bizzat gelisi.
Bütün insanlarin günahta olmus oldugu, karanlikta kaybolduklari, günahlarinin bagislanabilmesi için tek yolun köklü bir tövbe ve Rab Isa Mesih'in ölümden dirilisine olan imanla mümkün olacaktir.
Kutsal Ruh'un yasam yenilenmesi isi sayeside kisi Rabbin çocugu olarak yeniden dogacaktir.
Salih sayilmak yalniz Mesih'e olan iman ve Rabbi yücelten islerle mümkündür.
Baba - Ogul - Kutsal Ruh adiyla suya batirilarak vaftiz edilmekle yeniden dogusa kavusulabilinir.
Sürekli Kutsal Ruh'la dolu olarak, sözde ve iste Mesih'e tanik olma gücüne sahip olunabilinir.
Salihlerin dirilisinin sonsuz yasama, günahkarlarin dirilisinin sonsuz lanete götürdügü bilinmektedir.


Zac Poonen hakkinda - ABOUT Br.Zac Poonen

Daha önce Hindistan'da Deniz Kuvvetlerinde bir subay olan Zac Poonen, geçen 40 yil süresince Kutsal Kitap ögretmenligi, bir çok kilisenin sorumlu babaligini üstlenerek hizmet etmistir.
Ingilizce olarak yazdigi bir çok kitap ve makaleleri diger Hindistan dillerine çevrilmistir. Onun Hindistan'da ve dis ülkelerde verdigi mesajlara audio, video kaset ve cd olarak da ulasilabilir. (Kitaplar, audio ve video bölümlerine bakiniz)
Diger CFC'deki liderler gibi Zac Poonen da kendi ailesinin geçimini çadir üreterek saglamaktadir ve verdigi hizmet için herhangi bir maas kabul etmemektedir. Hiç bir kitabi, audio ses kaydi, video görüntü kaydi ve cd'nin basilmasi ve çogaltilmasi için de herhangi bir telif hakki almamaktadir.

Sayfayi postala | Audio - Ses kaydi| Iletisim

© Copyright - Christian Fellowship Church , Bangalore. (INDIA)